Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie

Dwie osoby zatrzymane w związku z reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie.

2018-04-24 15:40

W dniu dzisiejszym (24 kwietnia 2018r.) w związku z nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga w Warszawie śledztwem w sprawie nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Tomasz Sz. oraz radcę prawnego Przemysława S.

Więcej...

13 osób z „Ekipy Angelo” tymczasowo aresztowanych.Wyłudzili od starszych osób ponad milion złotych metodą „na policjanta”.

2018-04-20 14:55

W dniach 17 – 19 kwietnia 2018r. na polecenie prokuratorów Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zatrzymali na terenie Warszawy i okolic 17 osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy od osób w podeszłym wieku tzw. metodą „na policjanta”. Wśród zatrzymanych był lider grupy przestępczej - Angelo Roman M. – 26-letni obywatel Polski.

Więcej...

Akt oskarżenia w sprawie oszustów internetowych

2018-04-17 11:31

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim w dniu 17.04.2018r skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim akt oskarżenia przeciwko Dawidowi S. i Annie S. oraz Pawłowi R. Wcześniej, tj. w dniu 27.03.2018r wobec Dawida S. i Anny S., tut. Prokuratura skierowała akt oskarżenia dotyczący znęcania nad 7 psami, o czym informowaliśmy na stronie internetowej dnia 10.04.2018r. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, małżonkowie Dawid i Anna S. na portalach internetowych wystawiali szereg aukcji, dotyczących sprzedaży głównie produktów dla dzieci (wózki dziecięce, mleko, kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci, zabawki itp.). Natomiast Paweł R., przyjmował na swój rachunek bankowy część wpłat dokonanych przez pokrzywdzonych. Pomimo wpłacania przez pokrzywdzonych pieniędzy za poszczególne produkty, podejrzani nigdy nie wywiązywali się z transakcji. Przy wystawianiu kolejnych ogłoszeń, zakładali nowe konta na portalach ogłoszeniowych, oferując do sprzedaży kolejne produkty.

Więcej...

Akt oskarżenia w sprawie znęcania nad psami

2018-04-10 12:54

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny, akt oskarżenia p-ko Annie S. i Dawidowi S., zarzucając im popełnienie przestępstwa znęcania nad 7 psami. Przedmiotowe przestępstwo zostało ujawnione, kiedy w innej sprawie w miejscu pobytu Dawida S., przeprowadzono czynność przeszukania i jego zatrzymania. Wówczas ujawniono, że małżonkowie Anna i Dawid S. w wynajmowanym mieszkaniu posiadali 7 psów, które były przetrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowych, a nadto zwierzęta utrzymywane były w stanie nie leczonych chorób, jak również miały one założone ubranka, które nie były przeznaczone dla tego gatunku, co skutkowało między innymi deformacją kończyn. Z uwagi na ujawnione nieprawidłowości w utrzymywaniu zwierząt, zostały one odebrane właścicielom i przekazane do schroniska, gdzie otrzymały profesjonalną pomoc weterynaryjną. Annie i Dawidowi S. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 35 ust. 1 a Ustawy z dnia 21.08.1997r o ochronie zwierząt. Sprawcom, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej...