Komunikaty

Tymczasowy areszt dla ojca Emila B. Podejrzany również posługiwał się nożem.

2020-07-30 12:36

W dniu 29 lipca 2020r. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Pragi Południe w Warszawie uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawy – Pragi Południe w Warszawie i zastosował wobec dwóch mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzani zaatakowali trzydziestoletniego mieszkańca warszawskiej dzielnicy Wawer, bijąc go i kopiąc po całym ciele. W trakcie zdarzenia pokrzywdzony został także ugodzony nożem. Przed dalszymi ciosami pokrzywdzony uratował się ucieczką do pobliskiego lokalu gastronomicznego, co najprawdopodobniej uratowało mu życie. Do zdarzenia doszło 27 lipca 2020r. w późnych godzinach wieczornych przy ul. Króla Maciusia w Warszawie. Bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymano dwóch sprawców napadu. Jednym z nich jest Tomasz B. – ojciec szesnastoletniego dziś Emila B., który odpowiada jak osoba dorosła przed praskim sądem okręgowym za zabójstwo dokonane w jednej z wawerskich szkół w maju 2019r. Jak wynika z wstępnych ustaleń śledztwa zdarzenie z 27 lipca 2020r. ma pośredni związek z opisanym powyżej zabójstwem.

Więcej...

Akt oskarżenia w sprawie ograniczenia praw pracowniczych ze względu na wyznanie

2020-07-23 10:21

Kierowniczka ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci handlowej IKEA, która zwolniła pracownika po zamieszczeniu przez niego na wewnętrznym firmowym forum intranetowym cytatów z Biblii, odpowie przed sądem za występek polegający na ograniczaniu praw pracowniczych ze względu na wyznanie. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała dziś (23 lipca 2020r.) Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie do Sądu Rejonowego Kraków Nowa Huta w Krakowie.

Więcej...

Kolejne trzy osoby zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym przestępstw korupcyjnych w powiecie wołomińskim

2020-07-21 16:27

W dniu 21 lipca 2020 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zatrzymali trzy osoby w związku z prowadzonym od września 2019r. śledztwem dotyczącym szeroko rozumianej korupcji w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie.

Więcej...

Akt oskarżenia w sprawie znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz znieważenia i stosowania przemocy wobec osób zbierających podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

2020-07-02 17:14

Akt oskarżenia w sprawie znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz znieważenia i stosowania przemocy wobec osób zbierających podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej...