Aktualności

Komunikat w sprawie PO II Ds. 64.2020

2021-02-19 15:44

Prokuratura Okręgowa Warszawa –Praga w Warszawie,  działając na podstawie art. 253 § 3 k.p.k. w z. z art. 131 § 2 k.p.k. zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds. 64.2020, iż w dniu 12.02.2021 r. wydane zostało postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego Łukasza B. i zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, to jest poręczenie majątkowe, dozór policji, zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktowania się z ustalonymi osobami ze w sprawy.

Komunikat w sprawie zatrzymania i aresztowania podejrzanego o uprawianie krzewów marihuany na terenie powiatu otwockiego

2021-02-19 09:14

W dniu 9 lutego 2021r. w Józefowie powiatu otwockiego na terenie budynku funkcjonariusze policji z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji w Warszawie zlikwidowali nielegalną plantację konopi innych niż włókniste w ilości około 850 sztuk krzewów. Uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości środków odurzających. W toku czynności zatrzymano 56- letniego obywatela Chińskiej Republiki Ludowej, który został doprowadzony do Prokuratury. Przedstawione zostały mu zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy

informacja

2021-02-12 12:31

W związku z obchodzonym w dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie oraz we wszystkich podległych prokuraturach rejonowych osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać bezpłatne informacje o swoich prawach w ramach pełnionych dyżurów.

Więcej...

Komunikat w sprawie zatrzymania mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa w Ząbkach w dniu 10 stycznia 2021r.

2021-01-23 08:38

W dniu 21 stycznia 2021r. w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie zatrzymano podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w dniu 10 stycznia 2021r. w Ząbkach. Powyższe było poprzedzone żmudną, prowadzoną od kilkunastu dni, pracą prokuratorów i funkcjonariuszy Policji. Jednak dopiero dzięki powołanym przez prokuratora biegłym, w tym biegłemu z zakresu biologii udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawcę tej wyjątkowo brutalnej zbrodni, którym okazał się być 57-letni mężczyzna czasowo zamieszkujący w Ząbkach. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego w związku z dokonaniem na jego osobie rozboju poprzez uderzanie pokrzywdzonego wielokrotnie w głowę nieustalonym narzędziem, czym spowodował rozległy uraz czaszkowo - mózgowy, który skutkował zgonem pokrzywdzonego. Do zarzucanego mu czynu nie przyznał się. Podejrzany był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

Więcej...