Zabójstwo obywatela Nepalu w Legionowie. Sprawcy w areszcie.

Zabójstwo obywatela Nepalu w Legionowie. Sprawcy w areszcie.

2019-01-02 11:17 przez Marcin Saduś

Zabójstwo obywatela Nepalu w Legionowie. Sprawcy w areszcie.

W dniu 28 grudnia 2018r. w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie zgłoszono zaginiecie obywatela Nepalu prowadzącego jedną z restauracji przy ul. Warszawskiej w Legionowie, który od kilku dni nie był widziany w pracy oraz w miejscu zamieszkania.

Następnego dnia na obrzeżach Legionowa w zaparkowanym przy ulicy samochodzie przypadkowa osoba ujawniła zwłoki mężczyzny, który wyglądem przypominał poszukiwanego.

Po przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego medyka sądowego ustalono, że ofiara została uduszona kilka dni wcześniej.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali trzech obcokrajowców, którzy byli pracownikami pokrzywdzonego.

Dwóch z nich usłyszało w dniu 31 grudnia 2018r. w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzuty popełnienia przestępstwa zabójstwa.

Podejrzani (obywatele Indii) złożyli przed prokuratorem obszerne wyjaśnienia, przy czym do popełnienia zbrodni przyznał się tylko jeden z nich. Najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa były nieporozumienia z pracodawcą. Dwudziestosiedmiolatek oraz jego rok starszy kolega planowali mord.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wnioski prokuratora zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania okres 3 miesięcy. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Marcin Saduś

Rzecznik Prasowy

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie

Wróć