Sprawca wypadku drogowego skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności

Sprawca wypadku drogowego skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności

2019-09-04 09:47 przez Artur Smukowski

Wyrokiem z dnia 30.08.2019r Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny uznał oskarżonego Grzegorza K. za winnego popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kkw zw. z art. 178 § 1 kk w zb. z art. 178a § 1 i § 4 kk oraz przestępstwa z art. 244 kk, skazując go na karę łączną 7 lat pozbawienia wolności oraz orzekając wobec niego środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd orzekł również na rzecz pokrzywdzonej, nawiązkę w wysokości 50.000 złotych.

Jak ustalono w toku prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim śledztwa, w dniu 22 grudnia 2018 roku około godz. 22:15 w miejscowości Kosewo, w gminie Pomiechówek, powiat nowodworski, województwo mazowieckie, 24 letni Grzegorz K. znajdując się w stanie nietrzeźwości kierując pojazdem mechanicznym marki Ford Mondeo jadąc ulicą Piastowską od strony miejscowości Nowy Modlin w kierunku miejscowości Wymysły na łuku drogi biegnącej w prawą stronę na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, w porze nocnej, przy ograniczonej widoczności i mokrej nawierzchni, na zakręcie oznaczonym znakiem pionowym „A4" - „niebezpieczny zakręt", stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie na chodnik, gdzie na wysokości posesji oznaczonej nr 32 potrącił prawidłowo idącą chodnikiem pieszą.

W wyniku potrącenia, piesza doznała ciężkich obrażeń ciała i została przetransportowana do jednego z warszawskich szpitali.

W toku śledztwa, na wniosek tut. Prokuratury Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec Grzegorza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który to środek do chwili obecnej jest nadal stosowany.  

Wyrok nie jest prawomocny.

Wróć