Sprawca wypadku aresztowany

Sprawca wypadku aresztowany

2018-12-27 16:21 przez Maciej Godzisz

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim pod sygn. PR 2 Ds. 1176.2018 prowadzi postępowanie przygotowawcze p-ko Grzegorzowi K. podejrzanemu o czyn z art. 177 § 2 kk i inne.

          Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego w dniu 22 grudnia 2018 roku około godz. 22:15 w miejscowości Kosewo, gminie Pomiechówek, powiat nowodworski, województwo mazowieckie, 24 letni Grzegorz K. znajdując się w stanie nietrzeźwości kierując pojazdem mechanicznym marki Ford Mondeo jadąc ulicą Piastowską od strony miejscowości Nowy Modlin w kierunku miejscowości  Wymysły na łuku drogi biegnącej w prawą stronę na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, w porze nocnej, przy ograniczonej widoczności i mokrej nawierzchni, na zakręcie oznaczonym znakiem pionowym „A4” – „niebezpieczny zakręt”, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie na chodnik, gdzie na wysokości posesji oznaczonej nr 32 potrącił prawidłowo idącą chodnikiem pieszą.

W wyniku potrącenia piesza doznała ciężkich obrażeń ciała i została przetransportowana do jednego z warszawskich szpitali.

Podejrzanemu Grzegorzowi K. prokurator w dniu 23.12.2018r przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw spowodowania wypadku drogowego przez sprawcę prowadzącego pojazd w stanie nietrzeźwości i w czasie obowiązywania sądowego  zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W dniu 24.12.2018r Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny, na wniosek tut. Prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  

Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wróć