Komunikaty

Pięć osób aresztowanych do sprawy kradzieży samochodów

2019-04-03 11:47

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim za sygn. PR 1 Ds. 310.2019 prowadzi śledztwo wspólnie z Wydziałem do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji w Warszawie dotyczące kradzieży samochodów na terenie powiatu nowodworskiego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu na terenie powiatu legionowskiego. Dzięki wytężonej pracy funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową w dniu 1 kwietnia 2019 roku na polecenie prokuratora w/w funkcjonariusze zatrzymali 6 podejrzanych, tj. Patryka M., Mariusza Rz., Wojciecha W., Pawła K., Mateusza G. oraz Kamila N. Podejrzani Patryk M. i Mateusz Rz. stanęli pod zarzutem popełnienia dwóch czynów, tj. usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu marki FORD o wartości 220 tys. zł oraz kradzieży 3 samochodów marki Fiat o łącznej wartości ok. 420 tys. zł. Podejrzani Kamil N., Wojciech W. i Mateusz G. stanęli pod zarzutem kradzieży 3 samochodów marki Fiat o łącznej wartości ok. 420 tys. zł, natomiast podejrzany Paweł K. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu marki FORD o wartości 220 tys. zł. Wobec podejrzanych Patryka M., Mariusza Rz., Wojciecha W., Pawła K. oraz Mateusza G. w dniu 2 kwietnia 2019 roku skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, które zostały w całości przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim tego samego dnia uwzględnione. Podejrzany Kamil N. został zaś osadzony w Zakładzie Karnym do odbycia kary pozbawienia wolności. Śledztwo ma charakter rozwojowy, aktualnie badane są inne podobne przestępstwa mające miejsce na terenie województwa mazowieckiego i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Więcej...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim

2019-02-14 12:49

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że w związku z obchodami Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w dniach 18-22 lutego 2019 r. w godzinach 9.00-15.00 prokuratorzy tutejszej jednostki będą udzielać bezpłatnie wszelkich informacji osobom pokrzywdzonym o przysługującym im uprawnieniach

Więcej...

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

2019-02-01 15:46

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji w Warszawie prowadzi śledztwo za sygn. PR 2 Ds 123.2019 przeciwko 67-letniemu Lechowi R. podejrzanemu o popełnienie dwóch przestępstw posiadania znacznej ilości narkotyków. W dniu 31 stycznia 2019 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KSP, dzięki wytężonej pracy operacyjno-rozpoznawczej zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Opel, który miał przewozić znaczne ilości narkotyków. W toku przeszukania pojazdu ujawniono ukryte 2,25 kg marihuany oraz blisko 5000 EURO. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Następnie policjanci udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania zabezpieczyli kolejne 2,75 kg marihuany oraz małe ilości kokainy. W dniu 1 lutego 2019 roku w tut. Prokuraturze wszczęto śledztwo a następnie przedstawiono podejrzanemu Lechowi R. zarzuty popełnienia dwóch przestępstw z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałąniu narkomanii popełnionych w warunkach recydywy zwykłej. Po wykonanych czynnościach procesowych prokurator skierował wobec podejrzanego wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który to wniosek został w całości przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim uwzględniony. Z uwagi na fakt, iż podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwo podobne górna granica grożącej mu kary wynosi 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu tymczasowo zajętym przez funkcjonariuszy KSP. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Więcej...

Sprawca wypadku aresztowany

2018-12-27 16:21

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim pod sygn. PR 2 Ds. 1176.2018 prowadzi postępowanie przygotowawcze p-ko Grzegorzowi K. podejrzanemu o czyn z art. 177 § 2 kk i inne. Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego w dniu 22 grudnia 2018 roku około godz. 22:15 w miejscowości Kosewo, gminie Pomiechówek, powiat nowodworski, województwo mazowieckie, 24 letni Grzegorz K. znajdując się w stanie nietrzeźwości kierując pojazdem mechanicznym marki Ford Mondeo jadąc ulicą Piastowską od strony miejscowości Nowy Modlin w kierunku miejscowości Wymysły na łuku drogi biegnącej w prawą stronę na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, w porze nocnej, przy ograniczonej widoczności i mokrej nawierzchni, na zakręcie oznaczonym znakiem pionowym „A4” – „niebezpieczny zakręt”, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie na chodnik, gdzie na wysokości posesji oznaczonej nr 32 potrącił prawidłowo idącą chodnikiem pieszą. W wyniku potrącenia piesza doznała ciężkich obrażeń ciała i została przetransportowana do jednego z warszawskich szpitali. Podejrzanemu Grzegorzowi K. prokurator w dniu 23.12.2018r przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw spowodowania wypadku drogowego przez sprawcę prowadzącego pojazd w stanie nietrzeźwości i w czasie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W dniu 24.12.2018r Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny, na wniosek tut. Prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej...